BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol besegíthet a költségvetésnek

Az idei költségvetés általános tartalékát töltené fel a Fidesz azzal a 35,2 milliárd forinttal, amelyet a Mol köteles volt az Európai Bíróság döntése alapján visszafizetni az államnak.

2010. október 6. szerda, 17:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2010-es költségvetés módosítására tett indítványában a fideszes Rogán Antal azt javasolja, hogy az idei büdzsé kimerülőben lévő általános tartalékát emeljék meg a Mol Nyrt. által már befizetett 35,2 milliárd forinttal. A politikus felhívta a figyelmet arra, hogy a Molnak azért kellett visszafizetnie ezt az összeget, mert az Európai Bíróság döntése alapján az elmúlt évek során tiltott állami támogatásban részesült.

A tartalék kimerülésével kapcsolatban a fideszes képviselő kifejtette: a 2010. évi költségvetés tervezése során a korábbi kabinet több olyan kötelezettségre nem irányzott elő forrást, amelyet mindenképpen teljesíteni kell; ilyen volt például az árvízi védekezés költségeinek egy része.

Rogán Antal javaslata emellett rendezné azt is, hogy az elmúlt években a gyógyító-megelőző ellátás jogcímcsoportból finanszírozott egészségügyi szolgáltatók jelentős adósságot halmoztak fel, míg az Egészségbiztosítási Alap költségvetése 2007-ben és 2008-ban többlettel zárt. Az előbbiek alapján szerinte indokolt, hogy a kormány az alap tartalékát az említett szolgáltatók adósságának rendezésére fordítsa. A módosítással felhatalmazást kap a kormány ezen intézkedésre, továbbá a végrehajtás részletes szabályainak megalkotására.

Az indítvány szerint az idei büdzsé bevételi főösszege 12 703 719,3 millióra változik a jelenleg hatályos 12 668 492,7 millió forintról. A kiadási főösszeget 13 532 803,8 millió forintról 13 568 030,4 millió forintra emeli, a hiány 864 311,1 millió forintos összegét azonban változatlanul hagyja.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet