BUX 139707.55 0,61 %
OTP 45650 0,77 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul a bonyhádi biogázüzem

Átadták a több mint egymilliárd forintos beruházásból elkészült bonyhádi biogázüzemet.

2010. augusztus 13. péntek, 12:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken atadták át a bonyhádi Pannónia Mezőgazdasági Zrt. biogázüzemét - a több mint egymilliárd forintos beruházással épült létesítményt V. Németh Zsolt, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára avatta fel.

A társaság tehenészeti telepének korszerűsítésére és a biogázüzem építésére mintegy 800 millió forint támogatást nyert el az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alapból - mondta az átadáson Friebert Miklós, a cég vezérigazgatója. Az üzemben állati trágyát használnak fel, az eljárások során képződött metángázt tisztítják, bevezetik gázmotorokba és ott elégetik.

Az 1,021 milliárd forintból felépített, 628 óránként kilowatt kapacitású biogázüzem által termelt áramot az E.ON-nak értékesítik, az óránként 680 kilowatt hőenergiát a zrt. telephelyein szociális és üzemi célokra használják fel - tette hozzá a cég vezetője.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet