BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

ILO: csúcson a fiatalok munkanélkülisége

A második világháború befejezése óta a legmagasabbra nőtt világszerte a munkanélküliség a 15-24 éves korosztályban - tette közzé csütörtökön a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet(ILO).

2010. augusztus 12. csütörtök, 14:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A globális gazdasági válság miatt az év végéig várhatóan 13 százalékra szökik fel a munkanélküliség ebben a korcsoportban. Ez összességében 81 millió fiatalt jelent, 7,8 millióval többet, mint 2007-ben.

Az ILO szerint a tendencia jövőre folytatódik annak ellenére, hogy számos országban beindult a gazdasági fellendülés. A legrosszabb helyzetben a fejlődő országok fiataljai vannak, de szép számmal akad állástalan az Európai Unióban, az Egyesült Államokban, és az EU-n kívüli volt szocialista országokban.

A fejlett ipari országokban például minden eddiginél több, 17,7 százalék volt fiatal munkanélküliek aránya. Számuk 4,6 százalékkal emelkedett 2008-hozképest.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet