BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elbocsátások lesznek a Volánnál is?

A fejlesztési tárca leállította a Volán múlt héten - a tulajdonosi jogokat gyakorló vagyonkezelő jóváhagyása nélkül - kiírt járatkiszervezési tenderét - írja a szombati Magyar Nemzet.

2010. augusztus 7. szombat, 17:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lapnak nyilatkozva Völner Pál infrastruktúráért felelős államtitkár nyilvánvalónak nevezte, hogy a Volánbusz vezetési gyakorlata nincs összhangban a kormány célkitűzéseivel, amelynek személyi konzekvenciáit a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőnek (MNV), vagy akár maguknak a közlekedési társaság vezetőinek önként kell levonniuk.

Elmondta: uniós előírás, hogy 2016-ig a távolsági közösségi közlekedés viszonylatainak 5-30 százalékát alvállalkozókkal kell végeztetni. Ezt a magyar állam kész betartani, ám nem az eddigi gyakorlat szerint - írja a lap.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet