BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolc bank viszi a különadó terhének javát

A nyolc legnagyobb hazai banknak kell befizetni a szektorra jutó 111,4 milliárd forintnyi különadó 80-90 százalékát, hiszen az érintetteknek csaknem 100 milliárdos teherrel kell számolniuk - írja szerdai számában a Világgazdaság.

2010. augusztus 4. szerda, 08:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb befizetőnek nem meglepő módon az OTP Bank számít majd: az újonnan bevezetett különadó csoportszinten várható negatív adózott eredményhatása 29 milliárd forint.

Az OTP után a K&H számít a legnagyobb befizetőnek 13 milliárd feletti összeggel, és négy további szereplő - az MKB, az Erste, a CIB és a Raiffeisen - 11-13 milliárddal járul hozzá a költségvetés egyenlegének a javításához. A nagybankok helyzetét tovább rontja, hogy - hasonlóan az első számú piaci szereplőhöz - leánycégeiken keresztül többnyire komoly érdekeltségük van a pénzügyi vállalkozási szektorban vagy éppen az alapkezelők között - írja a lap.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet