BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

ÚSZT: a gyógyszeripart is bekapcsolnák az egészségiparba

A hazai gyógyszeripar az egészségápolási termékek gyártásával, valamint a mozgásszervi profil erősítésével kapcsolódhat a komplex egészségipari programba, amely az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) egyik kiemelt programja - derül ki a terv vitairatából.

2010. augusztus 3. kedd, 16:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzetgazdasági Minisztérium honlapján is olvasható dokumentum szerint a gyógyszergyártást egyrészt érdekeltté kell tenni, hogy - erősítve az együttműködést az egészségturizmus szereplőivel - a mozgásszervi gyógyszerek kutatás-fejlesztésére, illetve gyártására nagyobb kapacitásokat hozzon létre.

Másrészt szorgalmazni kell, hogy a hazai gyógyszeripari szereplők gyártási profilja bővüljön az egészségápolási (consumer health) vonalon.

A vitairat szerint a hazai gyógyszeripar - a gyógyfürdőkkel és a kozmetikumok gyártóival együttműködve - több vénymentes és gyógyszernek nem minősülő készítmény előállításával tud bekapcsolódni a hazai egészségiparba.

Mindezek érdekében az Új Széchenyi Terv gyógyszeripari akcióterve a gyógyszeripari pályázatok kiemelt kezelését ígéri.

Az akcióterv szerint a kormány erősítené a természettudományos képzést, és biztosítaná a gyógyszeripari gyártás és kutatás-fejlesztési tevékenység munkaerő utánpótlását a munkaadók bevonásával.

Szerepel a tervben Magyarországon akkreditált klinikai vizsgálóhelyek létrehozása a klinikai vizsgálatok teljes vertikumát felölve. Emellett az ágazat-specifikus szabályozási környezet és a gyógyszeripart sújtó terhek versenyképességi szempontú vizsgálatát is kilátásba helyezi az akcióterv.

A vitairat kiemeli, hogy a gyógyszeripar a világon az egyik legdinamikusabban fejlődő iparág. A magyarországi gyógyszeripar több mint százéves hagyománnyal rendelkezik, és jelenleg is meghatározó, amely a válság ellenére is talpon tudott maradni. Ez az iparág potenciális húzóágazat lehet Magyarországon, amennyiben a fejlődéséhez szükséges kedvező feltételek megvalósulnak.

A gyógyszeripari fejlesztések eredményeként a szektorban dolgozók létszáma az összes ipari alkalmazott 4 százalékára nőhet a 2007. évi 2,2 százalékról. Az ágazat termelése az ipari termelés 3 százalékát, az ipari export 4 százalékát és az ipari beruházások 6,6 százalékát adhatja, míg 2007-ben ez a szektor adta az ipari termelés 2,7 százalékát, az ipari export 3,3 százalékát és az ipari beruházások 6,6 százalékát.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet