BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kockázati tőkealap-kezelők engedélyét vonta vissza a PSZÁF

Három kockázati tőkealap-kezelő társaság - a FÓRUM-TG (korábban: Garantiqa), az ALBARC és a Cashline - engedélyét is visszavonta a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF).

2010. július 30. péntek, 20:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A társaságok a kockázati tőke-alapkezelési, valamint a kockázati tőke-alapkezeléshez kapcsolódó tanácsadási tevékenység folytatására jogosító engedély visszavonása után e tevékenységek folytatására nem jogosultak, valamint a cég nevében a kockázati tőke-alapkezelő elnevezést sem használhatják a határozat szerint.

A FÓRUM-TG és a Cashline esetében a határozat a tőkepiaci törvény azon passzusára hivatkozik, amely szerint a felügyelet a kockázati tőkealap-kezelő tevékenységi engedélyét visszavonja, ha az engedéllyel rendelkező az engedélyezett tevékenységet hat hónapon belül nem kezdi meg, vagy hat hónapot meghaladó időtartam alatt nem gyakorolja.

Az ALBARC esetében a PSZÁF 400 ezer forint lejárt felügyeleti díjtartozást, a késedelmi díjjal együtt 451.240 forintos tartozást állapított meg, s ennek nyolc napon belüli megfizetésére kötelezte a társaságot.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet