BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vizsgálhatja az energiaárakat a GVH

Ágazati elővizsgálatot fontolgat a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) arról, hogy miért magas az energia kiskereskedelmi árrése - mondta el Polony Gergely, a GVH energetikai piaci szabályozással foglalkozó munkatársa kedden.

2010. július 27. kedd, 16:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A versenypolitikai beszélgetések internet-televíziós adásában a szakértő azt mondta: "még nem tudjuk, hogy miért magas az árrés.

Lehet, hogy a szabályozásból adódó piaci kockázatok miatt, arról nincs információnk, hogy az ok versenykorlátozó magatartás lenne."

Polony Gergely a fogyasztói tudatosság szükségességére hívta fel a figyelmet.

A fogyasztóknak jelezniük kellene a problémákat, mert a GVH-nak nincs módja folyamatosan mélységében vizsgálni a piacot.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet