Kalmár István hétfőn lemondott a Magyar Posta Zrt. igazgatóságának elnöki tisztségéről.
Az MNV Zrt. igazgatósága aznapi ülésén határozatot hozott, amelyben tudomásul vette Kalmár István lemondását, és helyette Horváth Gergely Domonkost, a MNV Zrt. vezérigazgatóját választotta a Magyar Posta Zrt. igazgatóságának elnökévé.
Az új elnök munkáját Kalmár István tanácsadóként segíti.
Kalmár István egy hónappal ezelőtt, az MNV Zrt. igazgatósága június 25-iki döntésével került a Magyar Posta Zrt. igazgatósága élére, június 30-án pedig Vida Ildikó, az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) elnöke az állami adóhatóság informatikai elnökhelyettesévé nevezte ki.
