A városházán elmondták, hogy a társaság közreműködésével a közelmúltban elkészült az a tanulmány, amelyre alapozva kutatási jogot kértek és kaptak a veszprémi bányakapitányságtól.
A következő négy évben mintegy 1500 hektáros területen térképezik fel a térség szénvagyonát.
Többek között Csór, Nádasladány, Ősi, illetve Várpalota térségében vizsgálódnak, s abban bíznak, hogy a korábban bezárt S-III bányát is öt–tíz éven belül újra lehet indítani.
A kitermelt szenet egy környezetbarát, úgynevezett pirolízises technológiával működő erőmű dolgozná fel, amelyet szakmai vagy pénzügyi befektetők bevonásával szeretnének felépíteni.
További részletek a Napi Gazdaság keddi számában
