A cégek döntő többsége egyrészt a termeléscsökkenés, másrészt a takarékosság okán az elmúlt egy-másfél évben jelentősen, a Napi által megkérdezett szakemberek, illetve vállalatvezetők szerint átlagosan 15–20 százalékkal mérsékelte hulladék-kibocsátását, de tucatnyi olyan vállalat is akad, ahol ez az arány meghaladja az 50 százalékot.
Több külföldi tulajdonban lévő cég – az anyavállalat tapasztalatait felhasználva – energiaracionalizálási programmal is egybekötötte a hulladékgazdálkodási rendszer átalakítását.
Jelentősek a változások a lakossági hulladékkibocsátás területén is; az egyre visszafogottabb vásárlások mellett a szelektív gyűjtés térhódításának és a különböző visszagyűjtési akcióknak is része van abban, hogy mind kevesebb szemét kerül a kukákba.
A lakosság esetében a folyamatosan emelkedő szemétszállítási díjak is visszatartó erőnek bizonyulnak.
További részletek a Napi Gazdaság szerdai számában
