BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöldebb lett Magyarország a válságban

A gazdasági válság a hazai hulladékgazdálkodási piacra is hatással van.

2010. április 21. szerda, 05:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cégek döntő többsége egyrészt a termeléscsökkenés, másrészt a takarékosság okán az elmúlt egy-másfél évben jelentősen, a Napi által megkérdezett szakemberek, illetve vállalatvezetők szerint átlagosan 15–20 százalékkal mérsékelte hulladék-kibocsátását, de tucatnyi olyan vállalat is akad, ahol ez az arány meghaladja az 50 százalékot.

Több külföldi tulajdonban lévő cég – az anyavállalat tapasztalatait felhasználva – energiaracionalizálási programmal is egybekötötte a hulladékgazdálkodási rendszer átalakítását.

Jelentősek a változások a lakossági hulladékkibocsátás területén is; az egyre visszafogottabb vásárlások mellett a szelektív gyűjtés térhódításának és a különböző visszagyűjtési akcióknak is része van abban, hogy mind kevesebb szemét kerül a kukákba.

A lakosság esetében a folyamatosan emelkedő szemétszállítási díjak is visszatartó erőnek bizonyulnak.

További részletek a Napi Gazdaság szerdai számában

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet