BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővíti létszámát a Hankook Rácalmáson

A tervek szerint az idén elindul a termelés a beruházás második ütemében felépült gumiabroncsgyártó üzemben is.

2010. április 8. csütörtök, 08:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt évet a vártnál jobb eredménnyel zárta a Hankook Tire Magyarország Kft., mivel ez volt az első év, amikor üzemi szinten már eredményt is termelt a rácalmási gyár – mondta a Napi érdeklődésére Roy Katalin, a cég pr-menedzsere.

Szavai szerint a termékek ár-érték aránya kedvezett a Hankook termékeinek, mivel a nyugat-európai vásárlók is árérzékenyebbek lettek.

Tapasztalataik szerint továbbra is a személygépkocsi-abroncs, ezen belül is a nagyteljesítményű abroncsok iránti kereslet élénkül folyamatosan. Utóbbi szegmens esetében számítanak komolyabb bővülésre a jövőben világszerte.

A tervek szerint az idén elindul a gyártás a beruházás második ütemében felépült üzemben is. Az új egység mintegy 230 millió eurós befektetés eredményeképpen 2011 augusztusára teljes kapacitással működhet, megduplázva a gyár évi ötmillió darabos jelenlegi abroncstermelését.

Ehhez a dolgozói létszám bővítésére is szükség van: a munkaügyi központok támogatásával és egy helyi szakközépiskolával közösen tavaly indított szakképzési program segítségével az idén 450, jövőre pedig további 250 fős létszámbővítést tervez a Hankook.

A gyár az új uniós szabályoknak megfelelő, a jelenleginél nagyobb mértékben környezetbarát – vagyis alacsonyabb PAH-tartalmú olajok felhasználásával készülő – abroncsokat állítja elő, az új üzemegység gyártósora pedig már automatikusan az abroncsra rögzíti majd azok energiafelhasználási besorolását is. Szintén uniós előírás, amely 2012-től lép életbe, hogy az abroncsgyártók a hűtőgépekhez hasonlóan osztályozzák az abroncsokat élettartam, energiafelhasználás szerint.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet