A múlt évet a vártnál jobb eredménnyel zárta a Hankook Tire Magyarország Kft., mivel ez volt az első év, amikor üzemi szinten már eredményt is termelt a rácalmási gyár – mondta a Napi érdeklődésére Roy Katalin, a cég pr-menedzsere.
Szavai szerint a termékek ár-érték aránya kedvezett a Hankook termékeinek, mivel a nyugat-európai vásárlók is árérzékenyebbek lettek.
Tapasztalataik szerint továbbra is a személygépkocsi-abroncs, ezen belül is a nagyteljesítményű abroncsok iránti kereslet élénkül folyamatosan. Utóbbi szegmens esetében számítanak komolyabb bővülésre a jövőben világszerte.
A tervek szerint az idén elindul a gyártás a beruházás második ütemében felépült üzemben is. Az új egység mintegy 230 millió eurós befektetés eredményeképpen 2011 augusztusára teljes kapacitással működhet, megduplázva a gyár évi ötmillió darabos jelenlegi abroncstermelését.
Ehhez a dolgozói létszám bővítésére is szükség van: a munkaügyi központok támogatásával és egy helyi szakközépiskolával közösen tavaly indított szakképzési program segítségével az idén 450, jövőre pedig további 250 fős létszámbővítést tervez a Hankook.
A gyár az új uniós szabályoknak megfelelő, a jelenleginél nagyobb mértékben környezetbarát – vagyis alacsonyabb PAH-tartalmú olajok felhasználásával készülő – abroncsokat állítja elő, az új üzemegység gyártósora pedig már automatikusan az abroncsra rögzíti majd azok energiafelhasználási besorolását is. Szintén uniós előírás, amely 2012-től lép életbe, hogy az abroncsgyártók a hűtőgépekhez hasonlóan osztályozzák az abroncsokat élettartam, energiafelhasználás szerint.
