BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bedőlt a kanizsai nyomtatványgyártó

A felszámoló TM-Line Zrt. meghirdette a tavaly december óta felszámolás alatt lévő Kanizsai Nyomda Kft. vagyonelemeit.

2010. április 8. csütörtök, 11:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Napi Gazdaság csütörtöki számának cikke

Az ország egyik legnagyobb, ügyviteli nyomtatványokat gyártó cége több mint ötvenmillió forint adósságot halmozott fel hitelezőivel szemben; ingatlanának és gépeinek eladására először tesz kísérletet a felszámoló - tájékoztatta a Napit Bősz János, a TM-Line munkatársa.

Az egykor óvodaként működő, majd üzemmé alakított nagykanizsai ingatlan egy ezer négyzetméter alapterületű, teljesen közművesített telken áll.

A 266 négyzetméteres épület ipari és irodai célra is alkalmas, nettó irányára 27 millió forint.

A nyomdai gépekért 2 millió forintot kérnek.

Pályázni április 16-áig lehet.

Az 1991-ben alapított Kanizsa Nyomda folyamatosan növelni tudta árbevételét.

Sikereit elsősorban annak köszönhette, hogy egyedi, kisszériás megrendeléseket teljesített.

Az üzem méreteihez képest jelentős összegeket fordítottak fejlesztésre, korszerű technológiák átvételére.

A gazdasági válság roppantotta meg a céget.

Rendelésállománya 2008 második felétől jelentősen csökkent és szaporodtak kintlévőségei is. 2009 elején a menedzsment még kísérletet tett a nyomda megmentésére, de az erőfeszítések nem vezettek eredményre.

A termelést kénytelenek voltak leállítani, a dolgozókat elküldték.

A jelenlegi piaci viszonyok közepette kevés esély van a termelés újraindítására, de ettől függetlenül a gépek és berendezések elvihetők, akár másutt is hasznosíthatók - mondta Bősz.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet