BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokkal tartozik az állam a K+F szektornak

Pozitív mérleggel zárta az elmúlt esztendőt a Magyar Innovációs Szövetség a 2008-as négymillió forintos mínusz után - mondta el a 2009-es eredményekről Monszpart Zsolt általános elnökhelyettes.

2010. február 24. szerda, 11:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szövetség tagjainak száma tavaly mintegy harminc új taggal 308-ra bővült, de 2009 volt az első olyan esztendő, amikor hét vállalatot - tagdíjfizetési problémák miatt - kizárt soraiból a szervezet - hangzott el a szervezet rendes éves közgyűlésén..

Megindult a kormányzati párbeszéd is a tavalyi évben - hangsúlyozta az elnökhelyettes. A szervezet 29 alkalommal küldte meg írásos szakmai véleményét a kabinetnek, a kommunikációs nyomás hatására Monszpart Zsolt példaként említette a szövetség szerepét abban, hogy az előzetes kormányzati tervekkel szemben a magyar állam megtartotta korábbi befizetési kötelezettségét az Innovációs Alapba, így a központi költségvetésből húszmilliárd forint kerülhet 2010-ben az alapba. Az elnökhelyettes ugyanakkor hozzátette: az elmúlt években az állam nem teljesítette mindig maradéktalanul befizetési kötelezettségét, az évente „zárolt", nagyjából tízmilliárd forint körüli összeg mára megközelíti az 54 milliárd forintot.

A magyarországi K+F tevékenységnek nemzetközi viszonylatban jócskán van pótolnivalója: az OECD megállapítása szerint a hazai K+F tevékenység intenzitása nemzetközi összehasonlításban igencsak alacsony, az OECD tagországai közül pedig hazánk járult hozzá legkisebb mértékben a természettudományos képzéshez - idézte a nemzetközi szervezet jelentésének megállapításait Monszpart.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet