Több mint félmilliárd forintos tartozást halmozott fel a szegedi Virág cukrászda korábbi működtetője, aki ellen felszámolási eljárás indult egy ügyvédi mulasztás miatt - írta pénteken a Délmagyarország. A napilap írása szerint a Nagy és a Kis Virágot korábban működtető Virág Cukrászda Kft. összesen 620 millió forinttal tartozik hitelezőinek, amely összegből 570 millió forintot egy bank követel. A cég ellen hónapokkal ezelőtt kezdődött a felszámolási eljárás. Horváth Attila felszámolóbiztos a lapnak elmondta: a cukrászdák tulajdoni jogára ketten pályáztak. A Délmagyarország információja szerint a szegedi Aranytopáz Kft. és egy ciprusi cég tulajdonában lévő, frissen alapított, budapesti székhelyű vállalkozás adott be pályázatot, a győztes pedig a fővárosi cég lett.
