A Napi Gazdaság cikke
Egyre többen érkeznek hétköznap is az eplényi Nordica Síarénába, a korábbi évek pár száz fős létszámával ellentétben napi 500-700 fő is érkezhet, míg hétvégén 1000-1500 síelőre számítanak - tudtuk meg Palitz Izabella értékesítési és marketingmenedzsertől. A természetes hó sokat segít abban, hogy az emberek elinduljanak, bár évről évre egyre többen tudják, hogy a pályák a hóágyúzás révén ennek hiányában is működhetnek - tette hozzá.
A zökkenőmentes működés érdekében Eplényben a hétvégére felgyorsítják a jegykiadást, illetve az idén bővített saját parkoló mellett egy másik közeli parkolóból mikrobuszokkal szállítják az érkezőket.
A karácsonyi melegebb időszakot leszámítva elégedett a forgalmi adatokkal Palitz Izabella, korábban a tavalyi 25 ezres látogatószám 40 ezerre emelkedésével számoltak, a jelenlegi időarányos adatok szerint azonban a 30-35 ezres összesítés látszik valószínűnek a szezon végére, ami 20 százalékos bővülést jelenthet az előző évhez képest.
Teljesen biztos a hétvégi telt házban Erbeszkorn Tamás, a mátraszentistváni sípark szóvivője, amit elősegít az is, hogy snowboardversenyt rendeznek a parkban. Az elmúlt hétvégén - az idei szezonban először - mintegy 1100-an síeltek egyszerre a park területén, és rekordot döntött az esti síelésen részt vevők létszáma is. A szezonban ma indítják el először a hócsúszdaparkot, illetve a vendégszámot növeli a snowboardverseny is.
Megindulhat az élet Dobogókőn is, ahol - hóágyúk hiányában - a szezon eddig eltelt időszakában nem volt megfelelő mennyiségű hó a pályák kialakításához - mondta lapunknak Lőrincz László, a Dobogókőért Közhasznú Alapítvány kuratóriumi elnöke. A csütörtök délutánra leesett 15 centiméter még mintegy 10 centiméterrel kevesebb az induláshoz szükségesnél, azonban az elnök szerint péntek reggelre ez is adottá válhat. Amennyiben ez bekövetkezik, egy átlagos nap néhány száz fős létszámával számolnak Dobogókőn a hétvégére.
