BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar-orosz vezérigazgatók a Déli Áramlat Magyarország élén

Bató Csaba, az MFB Invest vezére lesz a gázvezeték-beruházást előkészítő projektcég magyar vezetője - értesült a Világgazdaság.

2010. január 21. csütörtök, 08:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Viktor Zubkov első orosz miniszterelnök-helyettes január 28-29-i magyarországi látogatása alkalmával írják alá a Déli Áramlat gázvezeték-beruházás előkészítésére létrehozandó, Gazprom-MFB vegyes vállalat alapító okiratát - olvasható a Világgazdaság csütörtöki számában.

A Déli Áramlat Magyarország Zrt. élén orosz-magyar vezérigazgató páros áll majd, magyar részről az első vezér Bató Csaba, az MFB Invest vezérigazgatója lesz - értesült a napilap diplomáciai körökből.

A projektcégnek az év végére kell olyan állapotba hoznia az előkészületeket, hogy azok alapján meg lehessen hozni az egész vállalkozásra vonatkozó beruházási döntést. Ez csúszás az eredeti májusi-júniusi határidőhöz képest, de a késlekedésért nem a magyarországi, hanem a Déli Áramlatban érintett más, európai országok illetékesei felelősek.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet