Viktor Zubkov első orosz miniszterelnök-helyettes január 28-29-i magyarországi látogatása alkalmával írják alá a Déli Áramlat gázvezeték-beruházás előkészítésére létrehozandó, Gazprom-MFB vegyes vállalat alapító okiratát - olvasható a Világgazdaság csütörtöki számában.
A Déli Áramlat Magyarország Zrt. élén orosz-magyar vezérigazgató páros áll majd, magyar részről az első vezér Bató Csaba, az MFB Invest vezérigazgatója lesz - értesült a napilap diplomáciai körökből.
A projektcégnek az év végére kell olyan állapotba hoznia az előkészületeket, hogy azok alapján meg lehessen hozni az egész vállalkozásra vonatkozó beruházási döntést. Ez csúszás az eredeti májusi-júniusi határidőhöz képest, de a késlekedésért nem a magyarországi, hanem a Déli Áramlatban érintett más, európai országok illetékesei felelősek.
