Az Electrolux nyíregyházi hűtőszekrénygyára 5 évvel ezelőtt, 85 millió eurós beruházás eredményeként kezdte meg működését. Termékfejlesztésre 2005 óta 13,3 millió eurót fordított a társaság, idén várhatóan további 5,2 millió eurót (mintegy 1,4 milliárd forintot) költenek erre a területre - jelentette be Gönczy Sándor, az Electrolux európai hűtőszekrénygyártás alelnöke .
A jelenleg gyártott modellek közel 60 százalékát cserélik le új típusokra, várhatóan 700 ezer készüléket gyártanak majd év végéig. Továbbra is meghatározó lesz az energiatakarékos megoldások alkalmazása, a termékek mellett a gyártás területén is. Tavaly óta szinte csak A, A+ és A++ energiaosztályú hűtőkészülékek hagyják el a szerelősorokat. A gyártással járó környezetterhelést a Green Spirit program keretében megfogalmazott irányelvek szerint csökkenti évről-évre az Electrolux. Idén a 48 860 négyzetméteres gyártócsarnokban bevezetik az energiatakarékos LED-világítást, a mosdók melegvíz-ellátását pedig napenergia felhasználásával fogják megoldani.
Az Electrolux nyíregyházi hűtőszekrény-gyárában készül a cég európai piacon értékesített alulfagyasztós kombi hűtőszekrényeinek 90 százaléka. 2005 óta a gyár megkétszerezte dolgozói létszámát, és a termelés hatékonyságának folyamatos fejlesztésével, közel két és félszeresére növelte a legyártott termékek számát. Jelenleg 3 szerelősoron, 1350 dolgozóval 580 különböző modell készül a gyárban.
A nyíregyházi üzem minden ötödik beszállítója magyar, az alkatrészek 40 százalékát ők szállítják.
