BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lecserélik a magyar Electrolux hűtők többségét

Az 5 éve működő nyíregyházi hűtőszekrénygyártásban idén 5,2 millió eurós fejlesztést tervez a társaság, a modellek több mint felét lecseréli.

2010. január 19. kedd, 10:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Electrolux nyíregyházi hűtőszekrénygyára 5 évvel ezelőtt, 85 millió eurós beruházás eredményeként kezdte meg működését. Termékfejlesztésre 2005 óta 13,3 millió eurót fordított a társaság, idén várhatóan további 5,2 millió eurót (mintegy 1,4 milliárd forintot) költenek erre a területre - jelentette be Gönczy Sándor, az Electrolux európai hűtőszekrénygyártás alelnöke .

A jelenleg gyártott modellek közel 60 százalékát cserélik le új típusokra, várhatóan 700 ezer készüléket gyártanak majd év végéig. Továbbra is meghatározó lesz az energiatakarékos megoldások alkalmazása, a termékek mellett a gyártás területén is. Tavaly óta szinte csak A, A+ és A++ energiaosztályú hűtőkészülékek hagyják el a szerelősorokat. A gyártással járó környezetterhelést a Green Spirit program keretében megfogalmazott irányelvek szerint csökkenti évről-évre az Electrolux. Idén a 48 860 négyzetméteres gyártócsarnokban bevezetik az energiatakarékos LED-világítást, a mosdók melegvíz-ellátását pedig napenergia felhasználásával fogják megoldani.

Az Electrolux nyíregyházi hűtőszekrény-gyárában készül a cég európai piacon értékesített alulfagyasztós kombi hűtőszekrényeinek 90 százaléka. 2005 óta a gyár megkétszerezte dolgozói létszámát, és a termelés hatékonyságának folyamatos fejlesztésével, közel két és félszeresére növelte a legyártott termékek számát. Jelenleg 3 szerelősoron, 1350 dolgozóval 580 különböző modell készül a gyárban.

A nyíregyházi üzem minden ötödik beszállítója magyar, az alkatrészek 40 százalékát ők szállítják.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet