A veszprémi székhelyű PML Könnyűszerkezet-építő Kft.-től mindenkit elküldenek, ezt karácsony előtt a munkásgyűlésen tudatták a dolgozókkal - tájékoztatta lapunkat a munkavállalók egyik képviselője. A kisebb alumínium hidakat, rakodólapokat gyártó társaság a jövő év elején várhatóan felszámolási eljárást kezdeményez önmaga ellen.
A singeni székhelyű anyacég, amely a kontinens egyik legnagyobb könnyűszerkezet-gyártója 2006-ban hozta létre a PML Kft.-t. Ezt követően Veszprém déli intézményközpontjában 1,2 milliárd forint értékű zöldmezős beruházással több mint 6 ezer négyzetméteres gyártóbázist és egy hozzá kapcsolódó logisztikai központot épített.
A PML nettó árbevétele már 2007-ben meghaladta az 1,5 milliárd forintot, s az is felmerült, hogy a gyártóbázist egy már korábban megvásárolt szomszédos területen tovább bővítik, miután az anyacég szinte a világ minden pontjáról egyre több megrendelést kapott. A gazdasági válság nyomán viszont már tavaly jelentősen csökkent a haszongépjárművek iránti kereslet és a PML rendelésállománya drasztikusan, 70-75 százalékkal csökkent.
A termelést már december első felében leállították, ám ekkor a dolgozókkal még csak azt közölték, hogy az idén a szokásosnál hosszabb lesz a karácsonyi szünet.
