BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új csatornával indítja az évet a TV2 tulajdonosa

A németországi ProSiebenSat.1 angliai leányvállalata új tévécsatornát indít január 1-jén Magyarországon - jelentette be a médiavállalat.

2009. december 16. szerda, 10:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbi hírekkel szemben az új, a női célcsoportnak szóló televízió nem Tv3, hanem FEM3 néven kezdi meg működését az új év első napján. Ennek oka részben az, hogy a szolgáltató egy Magyarországon még nem ismert, de a cégcsoporton belül már sikeres brandre, a FEM-re kívánja alapozni a SBS Broadcasting Networks Ltd. új kereskedelmi csatornáját.

A január 1-jétől nagyjából egymillió magyarországi háztartásban fogható csatorna névválasztását ezen felül az is indokolttá teszi, hogy a londoni székhelyű műsorszolgáltatóhoz több jogi észrevétel is érkezett a korábban tervezett név használatával kapcsolatban, ezért az SBS úgy döntött, hogy a későbbi jogi vitákat elkerülendő nem TV3 néven kezdi meg a műsorszolgáltatást.

Az új szórakoztató csatorna műsoraival elsősorban a 25-34 év közötti nők, tágabb értelemben a 18-49-es női korosztály igényeit szeretné kiszolgálni, műsorstruktúrájában a prémium sorozatok, filmek mellett az angolszász televíziózásban ismert reality-műsorok és dokumentumfilmek is megtalálhatók lesznek. A későbbiek a csatorna saját gyártású szórakoztató magazinműsor elindítását tervezi.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet