BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP lett az év bankja

A The Banker című pénzügyi lap felmérése szerint két év után ismét az OTP lett az év bankja Magyarországon.

2009. december 4. péntek, 12:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP Bank kapta "Az Év Bankja Magyarországon" címet a The Banker brit pénzügyi lap idei versenyén. Tavaly a K&H, 2007-ben az MKB kapta, az ez előtti hat évben sorozatban az OTP nyerte el ezt a díjat - írja az MTI-Eco. Az "Év Bankja" címet a világ 144 országában ítélik oda, országonként annak a kereskedelmi banknak, amely a megelőző időszakban a legjobb összesített teljesítményt nyújtotta mind a teljesítménykritériumok, kvalitatív szempontok, mind pedig a stratégiai kezdeményezések terén. A szakmai döntőbizottság nem csupán a legújabb eredményeket, növekedési rátákat és az előző periódusok teljesítményadatait veszi figyelembe, hanem a technológiai, stratégiai fejlesztéseket, akvizíciókat is. A lap regionális díjakat is odaítél. Idén az év legjobb globális bankjának a spanyol Santandert választották. Tavaly ezt a címet a BNP Paribas kapta meg. A legjobb nyugat-európai bank címet a Banco Santandernek ítélték oda, Közép- és Kelet-Európában pedig a UniCredit kapta meg.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet