BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aggódnak az adóváltozások miatt a cégek

A költségvetési hiány csökkentésére szükség van, ez a befektetőknek is jó üzenet – vélik a dunántúli vállalkozások vezetői, akik szerint a jövő évi adóváltozások jelentős része nem segíti a kibontakozást.

2009. december 3. csütörtök, 04:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ezekben a napokban gőzerővel számoló gazdasági vezetők szerint a társasági, a jövedéki és az iparűzési adó változásai újabb pluszterheket jelentenek, sok esetben a túléléstől vonnak el forrásokat. Megint a hazai kis- és középvállalatok kerülnek a legnehezebb helyzetbe – állítják a Napi által megkérdezett dunántúli cégvezetők –, miután jelentős részük már drasztikus leépítésekre kényszerült, vagyis a foglalkoztatás terheinek csökkenése nem kompenzálhatja a magasabb adókat.

További részletek a csütörtöki Napi Gazdaságban

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet