BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy jó hír: kevesebb autót loptak idén

Az ORFK adatai szerint az idei első tíz hónapban több mint hatszázzal kevesebb személygépkocsit tulajdonítottak el Magyarországon, mint 2008-ban.

2009. november 20. péntek, 08:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Napi Gazdaság pénteki számának cikke

Az idei első tíz hónapban összesen 4300 személygépkocsi-lopás vált ismertté Magyarországon, ez a tavalyi év azonos időszakának 4907 darabjához képest több mint 13 százalékos, 600 darab feletti csökkenést jelent. Budapestről január és október között összesen 3159 autót loptak el - tudtuk meg az Országos Rendőr-főkapitányságtól (ORFK).

Az adatokból kitűnik: az ilyen jellegű bűncselekmények száma folyamatosan csökken: 2004-hez képest idén az első tíz hónapban időarányosan több mint negyedével kevesebb autót tulajdonítottak el. Budapesten ennél is nagyobb, 28 százalék volt a lopásszám visszaesése. Éves összehasonlításban a márciusi 33 százalékos növekedésen kívül minden hónapban kevesebb gépkocsinak kelt lába az országban.

Átlagosan havonta 430 gépkocsit tulajdonítottak el idén - ebből átlagosan 316-ot Budapesten -, a legmagasabb értéket március hónapban regisztrálták, amikor 548 lopás vált ismertté.

Az ORFK adatai szerint a legnagyobb mennyiségben ellopott típusok a Lada, a Volkswagen, a Toyota, az Opel, az Audi, a Renault, a Honda, a Ford, a Peugeot és a Suzuki. Fontos azonban megjegyezni, hogy a sorrend a piaci jelenléttel, az utakon futó darabszámmal, vagyis nem feltétlenül a tolvajok körében megfigyelhető népszerűséggel függ össze.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet