BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Virágzik itthon a munkaerő-kölcsönzés

A nyugat-európai visszaeséstől eltérően az Adecco Magyarország november elejére minden idők legmagasabb kölcsönzötti létszámát érte el 4000 fővel - mondta a Napinak Vég Ottó ügyvezető igazgató.

2009. november 16. hétfő, 08:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bővülés a különböző üzleti területeken létrejött új megállapodásoknak, illetve a már meglévő partnerek őszi termelési fellendülése mellett egy új, komplex munkaerő-gazdálkodási szolgáltatásnak köszönhető. Utóbbinak az a lényege, hogy az adott ügyfélnél egy szolgáltató kezeli a rugalmas munkaerő-állományt.

Az eredmények változását nagy részben a munkaerő-kölcsönzés adja, míg az állandó közvetítések piacán csak lassú emelkedés tapasztalható - fejtette ki az ügyvezető. Az év elejétől folyamatos növekedést tapasztalt az Adecco: a harmadik negyedév több mint 10 százalékkal haladta meg a január és március közötti időszakot, a környező piacokon azonban egymástól gyakran jelentősen eltérő trendek mutatkoznak - tette hozzá.

A szolgáltató szektorban minimális volt a visszaesés, míg a termelő és összeszerelő tevékenységet folytató ügyfeleknél az év első felében a megrendelések jelentősen csökkentek, sok esetben a teljes kölcsönzött állományt elbocsátották. Ősszel azonban az autóipar kivételével szinte mindenhol fellendülést tapasztalt a társaság.

A korábbi éveknél nagyobb volt viszont a szezonális ingadozás: a válságra gyorsan reagáló cégek az első félév nagyobb visszaesését követően őszre intenzív növekedésbe kezdtek, ezzel az Adecco Magyarország megrendelési létszáma is jelentősen emelkedett. Az utolsó három hónapra a harmadik negyedéves szint megtartását tartja reális célnak Vég Ottó: a jelenlegi és a kilátásban lévő új ügyfélkör is okot ad az óvatos derűlátásra.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet