BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétszázmilliót spórolt a közútkezelő

A Magyar Közút dolgozói négy nap alatt dolgozták le a 40 órás munkahetet áprilistól.

2009. november 6. péntek, 07:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az április végén bevezetett nyári munkarenddel 200 millió forintot takarított meg a Magyar Közút Nonprofit Zrt., amit teljes egészében a téli útüzemeltetésre fordít - olvasható a Világgazdaság mai számában. Az intézkedés célja - a külső gazdasági körülmények negatív hatásainak csökkentése érdekében - az üzemeltetési és fenntartási feladatok hatékonyságának növelése, valamint az ezzel járó kiadások csökkentése volt. A nyári munkarend szerint a közútkezelő munkatársai a normál munkarend szerinti 40 órát dolgozták le hetente, azonban négy nap alatt, hétfőtől csütörtökig, napi 10 órás munkarendben végezték munkájukat - írja a lap.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet