Október 5-én hajnali 3-kor agresszív módon és illegálisan elfoglalták a Pécsi Vízmű (PV) Zrt. épületét - jelentette be Fabrice Rossignol, a Suez Environnement (SE) regionális vezérigazgatója. A fővárosi bíróság október 21-i ítélete - amely ellen a pécsi önkormányzat a kézhezvételtől számított 15 napon belül fellebezhet - elrendelte, hogy az önkormányzat új vállalata (a Tettye Forrásház) azonnal szüntesse be az SE eszközeinek, szellemi tulajdonának és üzleti titkainak használatát - tette hozzá.
A vezérigazgató szerint a PV-n belül az igazgatóság, a felügyelőbizottság és a közgyűlés jelentette egyeztetési fórumokon a város képviselői nem vettek részt az utóbbi időben. A PV az együttműködés 14 éve során mindig jól végezte dolgát, az önkormányzat törvénysértő magatartása aggodalmas, a város jóhírét is veszélyezteti - fejtette ki Csorba Zoltán a Suez Environnement Hungária ügyvezetője, hozzátéve: a város minden korábbi döntésről értesült és azokat a megfelelő fórumokon jóvá is hagyta.
A város azon állítása, hogy a hozzájárulása nélkül döntöttek volna a fejlesztések és a PV egészének finanszírozásáról nem helytálló, a közgyűlés teljes felhatalmazást adott ezen lépésekre, az ezt bizonyító dokumentumokat benyújtották a megfelelő bíróságokhoz - tette hozzá Fabrice Rossignol. Amennyiben az SE és a PV jogait tiszteletben tartják, a társaság készen áll konstruktív tárgyalásokra - hangsúlyozta Csorba Zoltán.
