BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ítélet a pécsi irodafoglalási ügyben

A Suez Environnement ma ismertette a Fővárosi Bíróság azon ítéletét, amely megtiltja a pécsi önkormányzat új vállalatának az SE eszközeinek, szellemi tulajdonának használatát.

2009. november 4. szerda, 14:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Október 5-én hajnali 3-kor agresszív módon és illegálisan elfoglalták a Pécsi Vízmű (PV) Zrt. épületét - jelentette be Fabrice Rossignol, a Suez Environnement (SE) regionális vezérigazgatója. A fővárosi bíróság október 21-i ítélete - amely ellen a pécsi önkormányzat a kézhezvételtől számított 15 napon belül fellebezhet - elrendelte, hogy az önkormányzat új vállalata (a Tettye Forrásház) azonnal szüntesse be az SE eszközeinek, szellemi tulajdonának és üzleti titkainak használatát - tette hozzá.

A vezérigazgató szerint a PV-n belül az igazgatóság, a felügyelőbizottság és a közgyűlés jelentette egyeztetési fórumokon a város képviselői nem vettek részt az utóbbi időben. A PV az együttműködés 14 éve során mindig jól végezte dolgát, az önkormányzat törvénysértő magatartása aggodalmas, a város jóhírét is veszélyezteti - fejtette ki Csorba Zoltán a Suez Environnement Hungária ügyvezetője, hozzátéve: a város minden korábbi döntésről értesült és azokat a megfelelő fórumokon jóvá is hagyta. 

A város azon állítása, hogy a hozzájárulása nélkül döntöttek volna a fejlesztések és a PV egészének finanszírozásáról nem helytálló, a közgyűlés teljes felhatalmazást adott ezen lépésekre, az ezt bizonyító dokumentumokat benyújtották a megfelelő bíróságokhoz - tette hozzá Fabrice Rossignol. Amennyiben az SE és a PV jogait tiszteletben tartják, a társaság készen áll konstruktív tárgyalásokra - hangsúlyozta Csorba Zoltán.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet