BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már fűt az RFV a Székelyföldön

Az RFV bejelentése szerint a tegnapi határidő előtt megkezdte távfűtési szolgáltatását romániai leányvállalata.

2009. november 2. hétfő, 09:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az RFV Nyrt. 100 százalékos tulajdonában lévő Termoenergy Srl. a szerződésben vállalt, november 1-jei határidő előtt megkezdte távfűtési szolgáltatását Gyergyószentmiklóson - tájékoztatott a társaság a BÉT honlapján.

A szolgáltatás a város legnagyobb, Bucsin negyedében már szombaton délelőtt elindult, a rendszer teljes beszabályozása november 15-ére várható, emellett az újabb kazán-teljesítmények beépítése a hideg beálltával folyamatosan történik.

A társaság mérnökeinek az első két nap működési paraméterei alapján tett jelentése szerint a rendszer hatásfoka kiváló.

Az összességében 8,4 millió eurós projekt keretein belül az RFV felújítja a település hőellátó rendszereit, hogy megfelelő fűtést biztosítson 3500 tömbházi lakásnak és az önkormányzati intézmények számára. A meglévő kazánok mellett faaprítékos, azaz megújuló energiaforrást is igénybe vesz a társaság.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet