A korábbi sztrájkokhoz képest már műszakkezdetkor is sokkal kevesebb szakszervezeti tag csatlakozott a VDSZSZ felhívásához, 7 órától pedig Szegeden, Nyíregyházán, Záhonyban, Pécsett és Szombathelyen is felfüggesztették a sztrájkot - közölte a MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatósága az MTI-vel hétfőn.
Felfüggesztette a vasúti dolgozók sztrájkját a Dél-Dunántúlon a VDSZSZ területi szervezete, mivel úgy ítélték meg, hogy a régióban reggel hétig tartott munkabeszüntetés elérte célját, felhívta a figyelmet a vasút problémáira. Nyíregyházán és Szegeden is befejeződött a sztrájk, a vasutasok reggel 7 óráig felvették a munkát.
A szokásos hétfői menetrendhez képest a vonatok mintegy fele indult el eddig a Szolnokról, ám ezek egy része sem jutott el végállomásáig. Szombathelyen hétfőn reggel a vasutas dolgozók nagy többsége felvette a munkát, ezért a VDSZSZ által meghirdetett sztrájk nem volt hatékony - tájékoztatta az MTI-t Fábián Kálmán, a szakszervezet helyi vezetője.
Nem volt érzékelhetően több utas a Vasi Volán Zrt. hétfő reggeli járatain, és a sztrájk alatt is járnak a GYSEV vonatai, az InterCity-k is közlekednek Sopron és Budapest között. A Nyugati pályaudvarról hétfőn reggel fél hétkor csak Monorra és Lajosmizsére közlekedtek vonatok, más járat nem indult. Az MTI helyszíni tudósítója szerint kevés utas várakozott a pályaudvaron, azonban az Esztergomból és Kecskemétről érkező szerelvényekről viszonylag sokan szálltak le.
A Keleti pályaudvarról szinte sehova nem indítottak vonatokat reggel hat órakor, csak Sopronba illetve Szombathelyre lehetett eljutni innen Intercity-vel, azonban felhívták a figyelmet, hogy az ország bármely állomásán lehet sztrájk, így nem garantált, hogy az elindított vonatok időben eljutnak végállomásukra.
A Budapesti Közlekedési Vállalat (BKV) folyamatosan figyeli azokat a vonalakat, ahol az utasforgalom növekedésére lehet számítani a sztrájk idején - mondta a BKV fődiszpécsere az MTI érdeklődésére, hozzátéve: egyelőre még nem érződik a vasutassztrájk hatása járataikon, de ha nagyobb fokú forgalomnövekedést regisztrálnak, sűrítik a közlekedést.
