Mintegy százötven diósgyőri kohász átmenetileg határozott idejű munkaviszonyba kerülhet, a felszámolás alatt álló és értékesítésre váró kohászati vagyon esetleges újbóli termelésbe állításához alkalmazná őket az új tulajdonos - tájékoztatta az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ az MTI-t.
A Munkaerőpiaci Alap Irányító Testülete (MAT) döntött a kohászati társaság több mint másfélszáz munkavállalójának újbóli elhelyezkedését elősegítő munkaerő-piaci program indításáról. A programban a kft.-től elbocsátott, vagy elbocsátásra kerülő 157 munkavállaló november 1-jével átmeneti, havonta megújítható, maximum 4 hónap időtartamú, határozott idejű munkaviszonyt létesít a Diósgyőri Foglalkoztatási-társaság (Difo) Non-profit Kft-nél.
Perpék Ildikó felszámoló lapunknak korábban elmondta: a mintegy 150 fős műszaki szakembergárda számára túlélést jelentő továbbfoglalkoztatás azt a célt szolgálja, hogy egy szakmai befektető érdeklődése esetén a szakmai mag megmaradjon az üzem újraindításának megkönnyítésére.
A dolgozók ez idő alatt elvégzik azokat a feladatokat, amelyek az üzem karbantartásához, az állagmegóváshoz szükségesek, illetve garanciát tudnak nyújtani egy új tulajdonos részére a termelési folyamatok visszaindítására, a berendezések üzemeltetésére, és az új - várhatóan több száz főből álló - dolgozói létszám betanítására.
A munkaügyi központ tájékoztatása szerint ezeknek a dolgozóknak a munkaviszonya a program keretében megszűnik, amennyiben a kiírt pályázat eredményeként új tulajdonos, befektető a kohászati tevékenységet újraindítja Diósgyőrött. A MAT a foglalkoztatáshoz 100 százalékos bérköltség-támogatást, illetve igény esetén helyközi utazási költségtérítést biztosít.
A Vasasszakszervezet a nyár óta szorgalmazta a munkaügyi tárcánál, hogy segítsen abban, hogy a szakmai kultúra fennmaradhasson Diósgyőrött. Ezért javasolták a most meghozott döntést - mondta Balogh Béla, az érdekképviselet országos elnöke az MTI-nek.
