Az egy hónapja borhamisítási ügybe keveredett egri mesterborász, Vincze Béla saját pincéjéből származó borai is fennakadtak a hatóság vizsgálatán, újabb bormintákban találtak a megengedettnél több glicerint. Az ellenőrök a 2005-ös évjáratú bikavérben és cabernet franc-ban mutattak ki 14 grammnál többet az anyagból, Vincze ebben az évben kapta meg Az év borásza címet - számol be a Népszabadság.
Ezúttal már az üzletekben is találtak hamisított bort.
Egy hónapja a borász egri pincészetének értékesítési tevékenységét a Borminősítő Igazgatósága harminc napra felfüggesztette. A vizsgálati jegyzőkönyv szerint a természetesnél több glicerint találtak három bormintájában. Azt a 250 és 472 hektoliter bort, amiből a kifogásolt minta származik, azóta sem találják.
Vincze Béla az magyarázatként azt mondta: baráti szívességet tett azzal, hogy a nevére vette az Egervin Zrt. jogutódjaként működő Integrált Borgazdasági Zrt.-től származó bort - írja a lap. Akkor Népszabadságnak azt nyilatkozta: a saját pincéjébe nem került glicerinezett bor.
