Új áruházat nyit csütörtökön Miskolcon az Electro World (EW), amelyet új tulajdonosai külsőleg is megújítanak. A 2500 négyzetméteres üzlet 46 embernek ad munkát - tájékoztatta az áruházlánc az MTI-t. A korábbi, külföldi központtal bonyolított beszerzés helyett ma már 90 százalékban magyarországi beszállítóktól érkeznek az EW-hez a műszaki cikkek.
Az Electro World áruházláncot ez év májusában a brit Dixons csoporttól a romániai TechnomarketDomo Holding által alapított EW Electro Retail Ltd. vette meg. A román csoportnak 250 áruháza van Romániában, Bulgáriában és Szerbiában Domo, illetve Technomarket néven, tavalyi árbevétele meghaladta a 600 millió eurót.
Az Electro World novemberben a Budapesten nyíló Allee bevásárlóközpontban, majd decemberben az egri Agria Parkban nyit új áruházat. A jövőben évi 2 új üzlettel bővül az Electro World, egészen addig, amíg kialakul a tervezett 25 boltos országos hálózat.
A kereskedelmi vállalkozás jelenleg 432 embert foglalkoztat Magyarországon, és az év végéig mintegy 100 új munkahely megteremtését tervezi.
