BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel van, de lassú lesz az autópiaci fellendülés

A nyár végi mélypont után már idén ősszel megindulhat a magyarországi autópiac fellendülése - jelentette ki Erdélyi Péter, a Magyar Gépjármű-importőrök Egyesületének (MGE) társelnöke.

2009. október 15. csütörtök, 12:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szervezet szerint jövőre mintegy 10 százalékkal több gépkocsit helyezhetnek forgalomba, mint 2009-ben. Az MGE előrejelzése szerint az idén 65 ezer új személygépjármű mellett 10 ezer haszongépjármű kaphat rendszámot, míg 2010-ben már 75 ezer személyautó és mintegy 12 ezer haszonjármű forgalomba helyezésére lehet számítani.

Erdélyi Péter rámutatott a világgazdasági válság mellett az elmúlt éveknek a reális magyarországi vásárlóerőt meghaladó értékesítési eredményeinek korrekciója is negatívan befolyásolta a piac teljesítményét. Kedvezőtlenül hatott ezen kívül a deviza-finanszírozásban megjelenő árfolyamkockázat, valamint az ágazatot érintő PSZÁF-ajánlás 2009 januári bevezetése, amelyet a szakma egyébként indokoltnak tart.

A magyarországi autópiac, ha lassan is, de már szeptember-október folyamán megindulhat felfelé. A pénzintézetek belső kockázatkezelésének megszervezése nyomán helyreállhat a piaci finanszírozás is, amelynek kapcsán Erdélyi világossá tette, hogy az egyesült a forint alapú finanszírozást helyezi előtérbe.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet