Országszerte demonstrációkat tartottak a General Electric magyarországi gyárainak szakszervezetei csütörtökön, magyar fényforrásipar és a munkahelyek megőrzése érdekében. A Liga minden támogatást megad a Tungsram-dolgozók számára - mondta lapunknak Gaskó István elnök, aki a budapesti demonstráción a kormány felelősségét hangsúlyozta a munkahelyek megőrzése kapcsán. Mint elmondta: a GE kivonulása közvetve és közvetlenül mintegy 15 ezer ember megélhetését veszélyezteti. Nem a betelepülő munkahelyek támogatása a legfontosabb, hanem a már itt lévőké is - fogalmazott. Véleménye szerint Nyugat-Európához hasonlóan hazánkban sem lehet idegen az állami támogatás, főleg egy olyan hagyományokkal és kultúrával rendelkező vállalat esetében, mint a Tungsram - tette hozzá. Kátai György, a Tungsram Dolgozók Független Szakszervezetének szóvivője szerint nem igaz a vállalat menedzsmentjének állítása, mely szerint még nem született döntés a GE hazai egységeinek sorsáról. Az Országgyűlés Foglalkoztatási és Munkaügyi Bizottságán a nemhogy válaszokat nem kapott, de kérdéseit sem tudta feltenni Nagy István, Újpest alpolgármestere. Elmondása szerint azonban a GE hazai munkaügyi vezetőitől azt az informális tájékoztatást kapta, hogy nem terveznek olyan nagyságrendű leépítést, ami a hazai fényforrásgyártás megszűnését jelentené. Az aggodalom azonban jogos - tette hozzá. Az alpolgármester szerint Újpest már eddig is 50-60 millió forintot költött a GE-munkahelyek megőrzésére.
