BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A dolgozókra hárítják a cafeteria adónövekedését

A Napi által megkérdezett szakértők szerint a vállalatok többsége dolgozóira hárítja a cafeteriaelemek január elsejétől növekvő adóterheit, nem valószínű azonban, hogy jelentősen változna a béren kívüli juttatások aránya a teljes kereseten belül.

2009. október 8. csütörtök, 03:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországon a cégek 50 százaléka csak a továbbra is adómentes vagy a kedvezményes, 25 százalékos személyi jövedelemadó (szja) alá tartozó juttatási formákat kínálja majd dolgozóinak 2009. január elsejét követően – derül ki a Hewitt Humán Tanácsadó Kft. legfrissebb felméréséből. A vizsgált kör 35 százaléka a jelenlegi cafeteria-keretösszeget bruttó keretnek tekinti, az új adóterhek munkavállalókra terhelésével a vállalat költségei így nem nőnek, 27 százalékuk tervei szerint viszont az új terheket megosztja a vállalati költségvetés és dolgozók között.

További részletek a csütörtöki Napi Gazdaságban.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet