BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Versenytárs nélkül marad a Volán

A közlekedési minisztérium nem engedélyezte az OrangeWays belföldi buszjáratainak indítását.

2009. október 6. kedd, 08:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem adott engedélyt a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium (KHEM) az OrangeWays-nek belföldi távolsági autóbuszjáratok indításához - közölte a szaktárca az MTI-vel. A társaság tervei szerint Budapest és több vidéki nagyváros között közlekedtetett volna menetrend szerinti autóbuszjáratokat, ami a vonatkozó előírások szerint kizárólag a szaktárca hozzájárulásával lehetséges.

A közlekedési minisztérium a jogszabályi feltételek alapos mérlegelése után arról tájékoztatta a vállalatot, hogy az engedélyt nem adhatja meg - közölte a KHEM.

Az OrangeWays Budapestről öt nagyvárosba - Győrbe, Zalaegerszegre, Miskolcra, Szegedre és Debrecenbe - indított volna naponta többször közlekedő buszokat.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet