BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdoktól eshet el a MÁV

A Népszabadság szerint néhány éve az uniós elvekkel ellentétes adószabályozás miatt fizetett a vasúttársaság 14,3 milliárd forint áfát.

2009. október 6. kedd, 08:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nemcsak a 2010-es költségvetésének 40 milliárd forintos megkurtítása miatt aggódhat a MÁV, hanem amiatt is, hogy a kormány meg akarja fosztani attól a csaknem 19 milliárd forintnyi áfa-összegtől is, amelyet a társaság 2004-ben és 2005-ben fizetett be, ám utóbb kiderült, fölöslegesen - olvasható a Népszabadság mai számában.

Az akkori adószabályozás ellentétes volt az uniós elvekkel, ezt egy nemrég született európai bírósági ítélet támasztja alá. A MÁV-nak október 20-ig vissza kellene igényelnie a 14,3 milliárd forint áfát, annak 4,5 milliárdos kamataival együtt. A lap szerint a MÁV felügyeletét ellátó Hónig Péter miniszter levélben kérte a vasúttársaság vezetését, hogy "tekintsen el" a visszaigényléstől, mert arra nincs fedezet, s a kormány amúgy is ereje felett, 191,5 milliárd forinttal támogatta idén a MÁV-ot.

A MÁV igazgatósága azonban mindenképpen elindítja a visszaigénylési procedúrát, ha nem kap ellentétes értelmű írásos utasítást az ügyben, s a minisztérium nem vonja magához a jogkörét, s ezzel együtt a felelősséget is. Úgy érvelnek, ha önként lemondanak a milliárdokról, akkor hűtlen kezelés miatt lehetne őket felelősségre vonni.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet