BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig vérzik a hazai autópiac

Tavaly szeptemberhez képest 74,3 százalékkal kevesebb személygépkocsit és kishaszonjárművet helyeztek üzembe Magyarországon - derül ki a Datahouse által összesített regisztrációs adatokból.

2009. október 2. péntek, 10:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Míg egy évvel korábban 15,044 ezer új jármű kapott rendszámot, idén szeptemberben már csak 3,863 ezer autó került forgalomba. Egyéves bázisalapon szeptember a második leggyengébb hónap volt 2009-ben, ennél nagyobb visszesést csak augusztusban mutattak a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgálatások Központi Hivatalának adatai alapján készült mutatók.

A forgalomba helyezési számok alapján szeptemberben ismét a Fordnak állt a zászló a márkák versenyében: a gyártó több mint ötszáz darabos regisztrációs eredménye mintegy száz darabbal előzi meg a második helyen szereplő Suzukit. A rangsor első tíz helyezettje közül hat márka is - a Ford, a Volkswagen, a Toyota, a Fiat, a Renault és a Nissan - a piaci összteljesítménynél kisebb darabszámcsökkenéssel vészelte át az elmúlt hónapot. Ugyanez a hat márka volt a lista első tíz helyén szereplők közül az, amelyik piaci részesedését is növelni tudta szeptemberben a tavalyi azonos időszakhoz képest.

A koreai gyártók közül a Kia 75 darab gépkocsit értékesített szeptemberben, ami azt jelentette, hogy tovább tudta növelni piaci részesedését 0,21 százalékkal.

Tavaly szeptemberhez képest csupán a jellemzően néhány darabos havi eladásokat közlő, s a felsőkategóriát képviselő márka, így a Porsche, a Bentley vagy éppen az Infiniti tudott felmutatni, igaz, ez utóbbinak tavaly még nem volt hivatalos magyarországi képviselete.
Az év első kilenc hónapjában összesen 57,148 ezer új járművet helyeztek forgalomba Magyarországon, ami 58,1 százalékos visszaesést jelent az egy évvel korábbi 136,512 ezerhez képest.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet