BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kedden eldől, demonstrálnak-e a tejtermelők

Várhatóan a tejtermelők petíciójának átadásával nyílik meg a mai napon a harmadik alkalommal megrendezésre kerülő Kaposvári Állattenyésztési Napok.

2009. szeptember 25. péntek, 04:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A termelők a megnyitóra érkező Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési minisztertől az érdekeik határozottabb képviseletét várják mind a kormányban, mind az Európai Bizottságban - mondta a Napi érdeklődésére Fekete Balázs, a Magyar Állattenyésztők Szövetségének elnöke. És bár a rendezvényt nem akarják demonstrációval megzavarni, mindenképp jelezni szeretnék elégedetlenségüket.

Közben megyei szinten zajlik a Szarvasmarha-tenyésztők Országos Választmányának felmérése is arról, hogy a termelők mekkora hányada milyen jellegű, időtartamú akciókkal csatlakozna a tejtermelők uniós szintű megmozdulásaihoz. Erről a legutóbbi, keddi választmányi ülésen született döntés, ahol egyebek között a veszteségeiket is fölmérték az ágazat szereplői. Szinte nem is volt olyan megye, ahonnan ne jeleztek volna állományfölszámolást az elmúlt időszakból, a nagyobb gazdaságok pedig napi fél-egymillió forintos veszteséget kénytelenek elkönyvelni - mondta Fekete Balázs. A megyei visszajelzések alapján a Tej Terméktanács demonstrációs bizottsága jövő hét keddi ülésén dönt majd az esetleges hazai tiltakozó akciókról.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet