BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint a foci miatt törheti fejét az MTV

Az UEFA megállapodott a 2012-es Európa-bajnokság közvetítéséről a európai műsorszolgáltatói szövetséggel, így a Magyar Televízió 2012-ben is labdába rúghat.

2009. szeptember 23. szerda, 18:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége (EBU) szerezte meg a 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság mérkőzéseinek közvetítési jogát, a szerződés értékét azonban egyik fél sem kívánta nyilvánosságra hozni. A 36 ország televízióit tömörítő szervezetnek tagja a Magyar Televízió (MTV) is, így a futball-rajongók elvileg a köztévé képernyőjén követhetik majd figyelemmel az ukrán-lengyel rendezésű európai tornát.

Egyelőre csak elvileg, hiszen az MTV tegnap, a 2010-es világbajnokság jogainak továbbadását cáfoló közleményében világossá tette azt is, hogy még nem tudják honnan teremtik elő a jövő évi vb közvetítéséhez szükséges pénzügyi hátteret.

Az MTI információi szerint az MTV a világbajnokság mellett a 2012-es Eb-t is közvetítené, de egyelőre keresik azokat a finanszírozási formákat, amelyek mindezt lehetővé is teszik számára.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet