BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Külföldre küldik a magyar pálinkafőzőket

Óvatos szakértői becslések szerint évente immár több tízezer liternyi pálinka illegálisan kerül vissza a hazai piacra, miközben szinte az ország minden pontján évek óta folyamatosan csökken a legális főzdék száma.

2009. augusztus 18. kedd, 06:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem véletlen, hogy – különösen a nyugati határ menti régiókban – virágzik a pálinkabiznisz, hiszen míg itthon jövedéki adót, az illegális főzésért pedig tetemes büntetést kell fizetni, addig például Ausztriában és Németországban, saját használatra, adózás nélkül is szabad főzni. Szlovéniában szintén jóval liberálisabb a szabályozás. A lefőzött szesz ugyan adóköteles, ám a közteher mértéke csekély, ráadásul ott minden korlátozás nélkül, már pár száz euróért lehet főzőberendezéseket is vásárolni.

További részletek a Napi Gazdaság mai lapszámában

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt
Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet