BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemondott Telekomos tisztségeiről Farkas Ádám

A PSZÁF új elnöke az összeférhetetlenségi szabályoknak megfelelően válik meg felügyelő- és audit bizottsági pozíciójától.

2009. július 28. kedd, 08:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Farkas Ádám a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének élére történt kinevezésével összefüggésben, a vonatkozó összeférhetetlenségi szabályokkal összhangban 2009. július 30-i hatállyal lemondott a Magyar Telekomban 2005 óta viselt tisztségeiről - közölte a társaság.

Farkas a Telekom felügyelő bizottságának (fb) tagja és audit bizottságának (ab) elnöke volt, utóbbi testület rendkívüli ülésén tagjai közül Illéssy Jánost választotta új elnökéül.

Lemondott felügyelő bizottsági tagságáról Őz Éva munkavállalói képviselő is, annak érdekében, hogy a Magyar Telekom fb személyi összetétele továbbra is megfeleljen a jogszabályokban rögzített függetlenségi követelményeknek.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet