A július 15-i határidőre elkészültünk a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító (Mavir) Zrt. tőzsdére való felkészítésével – jelentette ki a Világgazdaságnak Tari Gábor, a társaság vezérigazgatója. Az, hogy a cég végül valóban tőzsdére megy-e, a tulajdonos MVM Zrt. döntése lesz. A Mavir akkor is hasznosítani tudja a tőzsdeképessége érdekében hozott lépéseket, ha erre nem kerül sor. A társaság az idén 18 milliárd forintot költ beruházásokra, jórészt hálózatfejlesztésre. Ez – a válság hatásai miatt – mintegy 10 százalékkal kevesebb az eredetileg tervezettnél, ugyanakkor sikerült olyan kompromisszumokat kötni, amelyek révén nem sérül a hazai villamosenergia-rendszer biztonsága – mondta a lapnak a vezérigazgató. Az összeg csökkenésének az az oka, hogy az idei árampiaci kereslet mintegy 6,5 százalékkal elmarad a tavalyitól.
