BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bajban a magyar Forma 1?

A Világgazdaság összeállítása szerint 10 százalékkal kevesebb külföldi vendég érkezhet a futamra, közel harmad annyi időt töltenek el itt mint 2006-ban.

2009. július 23. csütörtök, 08:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A korábban kiemelt időszaknak számító magyar nagydíj ma már egy átlagos nyári hétvégéhez hasonlítható, a hotelek, éttermek és a közlekedés szempontjából is – olvasható a Világgazdaság mai számában. Azelőtt csütörtökön 60, a hétvégi napokon 80-90 százalékos kihasználtsággal üzemelt a szállodák zöme, ez az idén jóval szerényebb lesz, az érintett idegenforgalmi vállalkozások többsége szerint a legszomorúbb, hogy ezt a hétvégét már nem tudják kiemelt áron értékesíteni. Tíz évvel ezelőtt a Duna-parti szállodákban a Magyar Nagydíj ideje alatt az átlagos árak duplájáért is keltek el szobák, főleg cégek foglalták le azokat partnereiknek – írja a lap. A vállalatok azonban mára már kevesebbet fordítanak ilyesmire, az elmúlt 4-5 évben fokozatosan csökkent a versenyre érkező külföldiek száma. Három évvel ezelőtt átlagosan 5,7 napot töltöttek a futamra érkező külföldiek Magyarországon, ezzel szemben a lap információi szerint ma már csak a kétéjszakás csomagok kelendőek, és várhatóan a magyar vendégek sem lendítik fel a forgalmat. Becslések szerint az idei futamra a tavalyihoz képest mintegy 10 százalékkal kevesebb külföldi érkezik, a budapesti hotelek forgalmának visszaesése pedig elérheti akár a 15-20 százalékot is 2008-hoz viszonyítva - mondta a Világgazdaságnak Kovács István, a Magyar Szállodaszövetség főtitkára.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet