Idén közel 17 milliárd forintot fordít hálózatfejlesztésre a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Zrt. (Mavir), a magyar villamosenergia-hálózat tulajdonosa, a tavalyi 20 milliárd forint után - mondta Tari Gábor, a Mavir vezérigazgatója az MTI Eco információi szerint. A 2008 szeptemberében készült előzetes tervekben még ennél magasabb összeg szerepelt - tette hozzá. A magyar villamosenergia-rendszer rugalmassága meglehetősen korlátozott - mondta el a vezérigazgató. Ezért ha újabb szélerőmű kapacitásokat hirdet meg a Magyar Energia Hivatal, akkor gondoskodni kell a szabályozási problémák kezeléséről. Ennek egyik módja lehet a fölösleges termelés esetén a szélerőmű "visszaterhelése", azaz átmeneti leállítása. Tari Gábor hozzáfűzte, a meghirdetendő kapacitások nagyságrendje esetleg szükségessé teheti a tartalékkapacitások növelését, aminek árát a fogyasztó fizeti meg. Az áramtőzsde megalakításához még keresik a befektetőket, őszre beszámolót készítenek a helyzetről a tulajdonos MVM-nek. A villamosenergia-törvény írja elő a magyar áramtőzsde megalakítását határidő megjelölése nélkül, azzal, hogy ha erre senki nem kér engedélyt, akkor azt a Mavirnak kell megtennie.
