BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén 17 milliárdból fejlődik az elektromos hálózat

A tavalyinál 3 milliárd forinttal kevesebből fejleszti idén a Mavir a villamosenergia-hálózatot.

2009. július 22. szerda, 16:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idén közel 17 milliárd forintot fordít hálózatfejlesztésre a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Zrt. (Mavir), a magyar villamosenergia-hálózat tulajdonosa, a tavalyi 20 milliárd forint után - mondta Tari Gábor, a Mavir vezérigazgatója az MTI Eco információi szerint. A 2008 szeptemberében készült előzetes tervekben még ennél magasabb összeg szerepelt - tette hozzá. A magyar villamosenergia-rendszer rugalmassága meglehetősen korlátozott - mondta el a vezérigazgató. Ezért ha újabb szélerőmű kapacitásokat hirdet meg a Magyar Energia Hivatal, akkor gondoskodni kell a szabályozási problémák kezeléséről. Ennek egyik módja lehet a fölösleges termelés esetén a szélerőmű "visszaterhelése", azaz átmeneti leállítása. Tari Gábor hozzáfűzte, a meghirdetendő kapacitások nagyságrendje esetleg szükségessé teheti a tartalékkapacitások növelését, aminek árát a fogyasztó fizeti meg. Az áramtőzsde megalakításához még keresik a befektetőket, őszre beszámolót készítenek a helyzetről a tulajdonos MVM-nek. A villamosenergia-törvény írja elő a magyar áramtőzsde megalakítását határidő megjelölése nélkül, azzal, hogy ha erre senki nem kér engedélyt, akkor azt a Mavirnak kell megtennie.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet