A cég meghívásos pályázaton hét társaság, köztük a legnagyobb magyar gyártók számára kínálta fel a csak belpiacon értékesített készételek, löncs- és vagdalthúsok, szendvicskrémek és pástétomok márkajogának használatát. A legjobbnak talált ajánlatot végül a cseh Hamé tette, azonban a vételárról a Globus nem kívánt nyilatkozni, ahogyan az idei árbevétellel kapcsolatos várakozásairól sem.
Azt továbbra sem tudni, hogy a Hamé honnan látja el majd a piacot a Globus márkájú termékekkel. A Globus csoport márciusban döntött ugyanis a korábban árbevétele 20 százalékát adó termékkör gyártásának leállításáról, majd be is zárták a budapesti gyártóegységet.
A francia tulajdonban lévő cégcsoport azért döntött az üzletág feladásáról, mert az üzem akkora nagyságrendű beruházást igényelt volna, amit jelen gazdasági helyzetben nem tudtak előteremteni.
Információink szerint egyelőre még nincs döntés a gyár további hasznosításáról, mindenesetre a cégközpont még ott van. A szűkszavú közlemény szerint a Globus Csoport a jövőben a két legnagyobb súlyú termékcsoportjára, a mélyfagyasztott és zöldségkonzerv termékeire kíván fókuszálni: a cég belföldi és export pozícióinak megőrzésére és növelésére.
