BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bankok hagyták elveszni a Salgó-Sík Kft.-t

Felszámolják a salgótarjáni Salgó-Sík Síküvegfeldolgozó Kft.-t - tájékoztatta a város polgármestere az MTI-t.

2009. június 22. hétfő, 15:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A több, mint száz éves szakmai múlttal rendelkező gyár a hitelezők döntéséig továbbra is működik és a felszámoló is a működő céget akarja értékesíteni - közölte Fejérvári Géza, a kft. ügyvezető igazgatója. A tavalyi adatok szerint mintegy 120 főt foglalkoztató Salgó-Sík Kft. 30-40 százalékos évi forgalom-növekedésének köszönhetően tavaly 2 milliárd forintos árbevételt ért el. Székyné Sztrémi Melinda, Salgótarján polgármestere szerint a társaság felszámolásához az vezetett, hogy a cég nem tudta fizetni, illetve átütemezni hiteleit, a bankok pedig azonnali inkasszót érvényesítettek.
Fejérvári ennek kapcsán még elmondta: az idei évet is nyereségesre tervezték. Bár az építőiparnak az elmúlt két évben produkált hanyatlása nyomán már csökkent a cég árbevétele, közvetlenül a pénzügyi válság, a forint elértéktelenedése vezetett a felszámoláshoz, mivel a Salgó-Sík svájci frankban és euróban vette fel hiteleit.

A társaság felszámolása május 27-én kezdődött, a felszámolónak 90 napon belül kell összehívnia a hitelezőket. A felszámoló működtetés mellett akar szakmai befektetőt keresni, erről a javaslatról a hitelezői választmány dönt majd.

Noha a cégnek a körbetartozások miatt százmilliós nagyságrendű kintlévősége van, a Salgó-Sík ellen 450 ezer forintos tartozás miatt indította el a felszámolási eljárást egy beszállító, ezt követően pedig leálltak a hitelek átütemezését célzó, még januárban megkezdett banki tárgyalások.
A Salgó-Sík nem az első salgótarjáni üveggyártó, amely komoly bajba került: az URSA Salgótarjáni Üveggyapot Zrt.-t április 20-án zárták be.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet