A Napi Gazdaság cikke
Az autókat nyílt közbeszerzési eljárás keretében vásárolja meg a társaság. Miután meghatározott pénzügyi keret áll rendelkezésére és az MP szeretné elkerülni a tender sikertelenségét, a pályázaton részt vevők által ajánlott ártól függően a társaság úgy is dönthet, hogy a meghirdetettnél kevesebb járművet vásárol.
A Posta elsősorban olyan területeken használja majd az új járműveket, ahol a terepviszonyok korábban megnehezítették a társaság számára egyes szolgáltatások biztosítását, így a külterületi vagy a házhoz történő teljes körű kézbesítését, valamint egyes mobilpostai szolgálatok közlekedését - tájékoztatta lapunkat a társaság. Ilyen célokra jelenleg mintegy száz Lada Niva terepjárót üzemeltet a társaság. A posta saját tulajdonában összesen 3757 jármű van, a most meghirdetett N1 kategóriában több mint 2,2 ezer járművet üzemeltet. A teljes járműpark fenntartására az üzemanyagköltségek nélkül is több mint egymilliárd forintot költ évente az MP.
Az ajánlattevőknek rendelkezniük kell 2006-2008-ban N1 kategóriájú új gépjárműből évente legalább egy, tíz darabot elérő szállítási referenciával. Az ajánlattételi határidő július 24. A járműveket a nyertesnek december közepéig kell leszállítania.
