BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A médiahatóság nem egyezkedik a Viasattal

Az ORTT főigazgatója szerint elfogadhatatlan az az egyezségi ajánlat, amelyet a Viasat3 csatornát üzemeltető cég tett vitás ügyeik rendezésére.

2009. június 8. hétfő, 17:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Weiszenbergerné Dobos Márta, a médiahatóság főigazgatója május végén a médiatársaságnak írt levelében leszögezte: az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) nem egyezkedik azokról a döntésekről, amelyek szerint a Viasat3 összesen három alkalommal - két esetben három-három órára, egyszer pedig 24 órára - lenne köteles szüneteltetni adását.

Mindhárom szankciót a főműsoridőben legalább 25 percnyi közszolgálati tartalom sugárzására vonatkozó törvényi előírás megsértése miatt alkalmazta az ORTT. A május 1-je óta brit joghatóság alatt sugárzó csatornát korábban Magyarországon üzemeltető Viasat Hungária Zrt. azt javasolta az ORTT-nek, hogy a társaság kifizeti a zömében per alatt álló, összesen mintegy harmincmillió forintra rúgó bírság 90 százalékát. Ezt akkor a társaság azzal indokolta, hogy szeretnék megkönnyíteni a brit joghatósághoz való távozásukat.

Kocsis Attila, a Viasat Hungária Zrt. vezérigazgatója az MTI-nek úgy kommentálta az ORTT főigazgatójának álláspontját, hogy a társaság mindössze annyit kért: május elejétől - amikortól a csatorna átlépett a londoni médiafelügyelet hatálya alá - a magyar médiahatóság ne indítson újabb vizsgálatokat az addig sugárzott műsoraikkal kapcsolatban.

Az ORTT főigazgatója szerint azonban elfogadhatatlan a Viasat ezen javaslata, a médiahatóság nem jelentheti ki, hogy a május 1-jei távozást "megelőzően nem tapasztalt törvénysértést a műsorszolgáltató részéről".

A televízió az elmúlt hónap elejétől a brit felügyeleti szerv licencével működik, amelyet a Viasat Broadcasting UK jegyez.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet