Weiszenbergerné Dobos Márta, a médiahatóság főigazgatója május végén a médiatársaságnak írt levelében leszögezte: az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) nem egyezkedik azokról a döntésekről, amelyek szerint a Viasat3 összesen három alkalommal - két esetben három-három órára, egyszer pedig 24 órára - lenne köteles szüneteltetni adását.
Mindhárom szankciót a főműsoridőben legalább 25 percnyi közszolgálati tartalom sugárzására vonatkozó törvényi előírás megsértése miatt alkalmazta az ORTT. A május 1-je óta brit joghatóság alatt sugárzó csatornát korábban Magyarországon üzemeltető Viasat Hungária Zrt. azt javasolta az ORTT-nek, hogy a társaság kifizeti a zömében per alatt álló, összesen mintegy harmincmillió forintra rúgó bírság 90 százalékát. Ezt akkor a társaság azzal indokolta, hogy szeretnék megkönnyíteni a brit joghatósághoz való távozásukat.
Kocsis Attila, a Viasat Hungária Zrt. vezérigazgatója az MTI-nek úgy kommentálta az ORTT főigazgatójának álláspontját, hogy a társaság mindössze annyit kért: május elejétől - amikortól a csatorna átlépett a londoni médiafelügyelet hatálya alá - a magyar médiahatóság ne indítson újabb vizsgálatokat az addig sugárzott műsoraikkal kapcsolatban.
Az ORTT főigazgatója szerint azonban elfogadhatatlan a Viasat ezen javaslata, a médiahatóság nem jelentheti ki, hogy a május 1-jei távozást "megelőzően nem tapasztalt törvénysértést a műsorszolgáltató részéről".
A televízió az elmúlt hónap elejétől a brit felügyeleti szerv licencével működik, amelyet a Viasat Broadcasting UK jegyez.
