A társaság gyakorlatilag a teljes 2008 évi eredményét (Az anyavállalat 33,0 milliárd forintot ért el, míg a konszolidált nettó eredmény41,1 milliárd forint lett.) 38,8 milliárd forintot fizet ki a tulajdonosainak.
Az MVM fennállása óta tavaly érte le a legmagasabb konszolidált eredményét annak ellenére, hogy az előző év zűrős ügyei - mint például a Vértesi Erőmű drága áramvásárlása -15,4 milliárd forinttal növelték a ráfordításokat.
A közgyűlésen jóváhagyták a 2009. évi terveket is. E szerint a nehezebb gazdasági helyzet, az alacsonyabb áram árak, és a szabályozói változások miatt a tavalyinál kevesebb 21,5 milliárd forint lehet a konszolidált eredmény. A cég az idén beruházásokra illetve befektetésekre csaknem 100 milliárd forintot tervez elkölteni. Az idén például elkezdődik két nagyberuházás a 400-600 megawatt kapacitású Lignit Erőmű építése, amely 2015-re fejeződhet be, illetve Ajkán a 116 megawatt kombinált ciklusú erőmű építése.
A közgyűlésen felvetődött a tartósan veszteséges, és láthatóan eladhatatlan Vértesi Erőmű jövője is, ezzel kapcsolatban azonban nem született döntés. A közgyűlésen az is kiderült, hogy az MVM tőzsdei felkészítése július közepére befejeződik, így attól kezdve már csak a tulajdonos döntésén múlik, hogy eljuthat-e a parkettre a társaság részvénye.
