BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MVM közel 39 milliárdot fizet ki osztalékként

Az eredetei előterjesztéssel ellentétben mégis fizet osztalékot a Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt. a főtulajdonos Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) javaslatára.

2009. május 28. csütörtök, 18:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A társaság gyakorlatilag a teljes 2008 évi eredményét (Az anyavállalat 33,0 milliárd forintot ért el, míg a konszolidált nettó eredmény41,1 milliárd forint lett.) 38,8 milliárd forintot fizet ki a tulajdonosainak.

Az MVM fennállása óta tavaly érte le a legmagasabb konszolidált eredményét annak ellenére, hogy az előző év zűrős ügyei - mint például a Vértesi Erőmű drága áramvásárlása -15,4 milliárd forinttal növelték a ráfordításokat.

A közgyűlésen jóváhagyták a 2009. évi terveket is. E szerint a nehezebb gazdasági helyzet, az alacsonyabb áram árak, és a szabályozói változások miatt a tavalyinál kevesebb 21,5 milliárd forint lehet a konszolidált eredmény. A cég az idén beruházásokra illetve befektetésekre csaknem 100 milliárd forintot tervez elkölteni. Az idén például elkezdődik két nagyberuházás a 400-600 megawatt kapacitású Lignit Erőmű építése, amely 2015-re fejeződhet be, illetve Ajkán a 116 megawatt kombinált ciklusú erőmű építése.
A közgyűlésen felvetődött a tartósan veszteséges, és láthatóan eladhatatlan Vértesi Erőmű jövője is, ezzel kapcsolatban azonban nem született döntés. A közgyűlésen az is kiderült, hogy az MVM tőzsdei felkészítése július közepére befejeződik, így attól kezdve már csak a tulajdonos döntésén múlik, hogy eljuthat-e a parkettre a társaság részvénye.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet