A lap értesülései szerint az Egészségügyi Minisztérium jogszabály-módosító tervezete szerint a patikák utcafrontra nyíló oldalán, bizonyos esetekben pedig orvosi rendelőkben, illetve a helyi önkormányzat épületében helyezhetnének el gyógyszer-automatákat. Azokat a vény nélkül kapható medicinákat árusíthatnák ily módon, amelyeknek már engedélyezték a patikán kívüli – például benzinkútnál vagy hipermarketben történő – árusítását.
