BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jönnek a gyógyszerautomaták?

Még nem létezik a jogszabály, de egy cég már a patikusoknál házal a gyógyszerautomatákkal - írja a Magyar Nemzet.

2009. május 26. kedd, 10:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap értesülései szerint az Egészségügyi Minisztérium jogszabály-módosító tervezete szerint a patikák utcafrontra nyíló oldalán, bizonyos esetekben pedig orvosi rendelőkben, illetve a helyi önkormányzat épületében helyezhetnének el gyógyszer-automatákat. Azokat a vény nélkül kapható medicinákat árusíthatnák ily módon, amelyeknek már engedélyezték a patikán kívüli – például benzinkútnál vagy hipermarketben történő – árusítását.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet